Gumar - mechanika, wulkanizacja, klimatyzacja
ul. Metalowa 6tel. 89 533 01 25
10-603 Olsztynkom. 605 338 869

Klimatyzacja samochodowa Olsztyn

Czy ktoś z nas potrafi sobie jeszcze wyobrazić stanie w wielokilometrowym korku w aucie bez klimatyzacji w upalne letnie dni? Gdy kupujemy samochód chcemy raczej cieszyć się rześkim, chłodnym powietrzem i przyjemnością płynącą z jazdy. Niestety wielu z nas zapomina o tym, że żeby było to możliwe należy dbać o regularne serwisowanie klimatyzacji. Dlaczego? Choćby z uwagi na fakt, iż klimatyzator w naszym aucie może stracić nawet siedemdziesiąt procent swojej wydajności, gdy w jego układzie jest tylko połowa odpowiedniej ilości czynnika chłodzącego. Aby to sprawdzić potrzeba sprawdzonego fachowca, serwisanta klimatyzacji samochodowej. Jeżeli zaś w sprężarce będzie zbyt niski poziom oleju może dojść do jej zatarcia. Skutkiem tych drobnych niedoborów jest szybsze zużycie mechaniczne układu klimatyzacyjnego lub nawet trwałe uszkodzenie klimatyzatora. Zazwyczaj udajemy się do serwisu, gdy już coś złego dzieje się z klimatyzacją, podczas gdy wystarczy jedynie regularnie dokonywać jej przeglądów, aby uniknąć niepotrzebnych problemów.

Usługi z zakresu klimatyzacji samochodowej

  • Naprawa klimatyzacji samochodowej
  • Ozonowanie, usuwanie zapachów i odgrzybianie całego układu
  • Diagnostyka komputerowa klimatyzacji
  • Uzupełnianie czynnika chłodniczego
  • Wymiana/uzupełnienie oleju w sprężarce
  • Kontrola szczelności układu
  • Czyszczenie i osuszanie całego układu

 

Koszt podstawowego serwisu klimatyzacji od 250 zł. brutto

Zawiera się w nim: sprawdzanie szczelności układu klimatyzacji, oczyszczanie układu klimatyzacji, napełnienie układu nowym czynnikiem chłodzącym z czynnikiem UV+nowy olej do sprężarki aby zapewnić jej odpowiednie smarowanie.

 

Koszt ozonowego oczyszczania wentylacji i kabiny pojazdu - 60zł/pół godz. Przy ozonowaniu pojazdu zaleca się wymianę filtra kabinowego.

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w polityce plików cookies.

Zamknij